„Subaru“ švenčia „Subaru Symmetrical AWD“ sistemos 50-metį

„Subaru“ švenčia „Subaru Symmetrical AWD“ sistemos 50-metį

2022-10-05 13:12:38

Ypatingą stabilumą kelyje ir pravažumą užtikrinanti  simetrinė visų varomųjų ratų sistema „Symmetrical AWD“ sistema „Subaru“ automobiliuose montuojama jau 50 metų. 1972 metų rudenį „Subaru Leone“ universalas tapo pirmuoju serijiniu būdu gaminamu automobiliu, turėjusiu AWD sistemą. Nuo tada „Subaru“ pagamino apie 21 milijoną AWD automobilių: šiandien visais ratais nuolat varomi modeliai sudaro apie 98 procentus pasaulinių šio Japonijos gamintojo pardavimų, o gamintojo vizitine kortele tapo AWD ir opozicinio „Boxer“ variklio derinys.

„Subaru“ gerbėjai ir šio gamintojo modelių vairuotojai žino, kad bet kuris gamintojo modelis pasižymi išskirtinėmis valdymo ir stabilumo savybėmis: AWD sistema ir „Boxer“ variklis užtikrina bene tobulą balansą bei žemą svorio centrą, leidžiantį maksimaliai padidinti automobilio stabilumą ir sukibimą su bet kokia kelio danga. Šie pranašumai, kuriuos „Subaru“ įdiegė bemaž visuose savo modeliuose, užtikrina ypač saugų vairavimą visais metų laikais, rudenį ir žiemą šios savybės yra ypač reikalingos – jos yra bene pagrindiniai automobilio saugumo garantai.

Nors AWD sistema diegiama jau pusę amžiaus, „Subaru“ nuolat tobulina savo AWD technologijų galimybes: vadovaudamasis į žmogų orientuoto automobilio kūrimo filosofija, gamintojas stengiasi kiekviename naujame automobilyje suteikti jo vairuotojui ir keleiviams suteikti kuo daugiau ramybės ir vairavimo malonumo.

Artimiausia „Subaru“ ateitis

Laikmetį atitinkančios permainos, hibridinių modelių ir elektromobilių gamybos pradžia, leido ir AWD sistemoje įdiegti naujovių. „e-Boxer“ modeliai ir pradėtas gaminti „Solterra“ elektromobilis suteikė galimybių dar sklandžiau valdyti visų varomųjų ratų sistemą: tai suteikia didesnį saugumo jausmą ant slidžios kelio dangos, pavyzdžiui, ant sniego ar ledo, taip pat pagerintos vairavimo galimybės, važiuojant nelygiais keliais. Lietuvą artimiausiu metu pasieksiančiame pirmame gamintojo elektromobilyje „Solterra“ įdiegta dviejų variklių AWD sistema: nuo 2005 metų „Subaru Corporation“ vykdė specialius AWD tyrimus, kurie leido patobulinti sistemą ir pritaikyti ją elektromobiliams, išsaugant laiko išmėgintus pasiteisinusius sprendimus ir adaptuojant juos prie technologijų progreso.

„Subaru AWD sistema yra viena pagrindinių technologijų, kuriomis grindžiamas „Subaru“ įsipareigojimas užtikrinti saugumą ir vairavimo malonumą, todėl daugiau nei pusę amžiaus ji buvo ir yra nuolat tobulinama, – sako „Subaru Corporation“ prezidentas Tomomi Nakamura. – Artėjant elektromobilių erai, mes toliau tobulinsime savo ilgai puoselėtas AWD galimybes naudodami naujausias technologijas, kad užtikrintume klientams tai, ko jie tikisi iš „Subaru“ – malonumą ir ramybę“.

Ypač rudens ir žiemos keliuose, kai eismo sąlygos yra sunkiai prognozuojamos, reikia, kad automobilis akimirksniu paklūstų vairuotojo norams: „Subaru AWD“ sistema suteikia papildomo laiko reaguoti ir išvengti eismo įvykių. Vairuojantys „Symmetrical AWD“ sistemą  turinčius „Subaru“ modelius žino, jog jų automobiliai tiesiog gali daugiau. Ir taip jau 50 metų.

  • 100 iš 111